vina
vinohrady
galeria
udalosti
 

O nás

zsoltV názve firmy sa nachádza dátum prvej písomnej zmienky obce. Je to symbol, ktorý vyjadruje našu vernosť tradíciám, prírode a hodnotám v pestovaní hrozna a v tvorbe strekovského vína. Hospodárime na 12-tich hektároch vinohradov v ekologickom režime. Obrábame 5 ha kolíkového vinohradu. Preferujeme staré odorody - Rizling vlašský, Veltlínske zelené, Modrý portugal, Frankovka modrá, Svätovavrinecké. Venujeme sa aj novým odrodám - Dunaju, Devínu a Alibernetu. Vinohrady obrábame ručne. V pivnici víno kvasí bez riadenia v sudoch a v otvorených kadiach. Dlhé vyzrievanie na sedimente bez síry je zárukou vín so silným terroirovým charakterom. Štýl vín vyrábaných tzv. kachetinským spôsobom, vyzrievané pod flórom a plnené spolu so sedimentom bez síry, predstavujú návrat k najstarším spôsobom výroby. Vína HEION, PORTA a NIGORI pôsobia svojím tichým archaickým nádychom osviežujúco vo svete „hlučných“ moderných vín.

Ročná produkcia:   0 - 40 000 fliaš.

Pôda

fold

Vinohrady sa nachádzajú na terasách Pohronskej pahorkatiny. Svojskú mikroklímu vytvárajú rybníky a močaristý potok. Horná vrstva pôdy je ílovito-hlinitá na morských usadeninách, pieskovcoch a vápencových žilách. Hlbšie vrstvy pôdy pozostávajú zo žltého a modrosivého ílu.

NATURÁLNE VÍNO

Je víno pochádzajúce z ekologicky obhospodarovaného vinohradu z ktorého nebolo počas jeho vzniku nič odobrané ( bez filtrácie a čírenia ) a nebolo do neho nič pridané ( bez kvasiniek a bez prísad - aj bez pridanej síry ).